Paseky nad Jizerou

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zajímavá místa v okolí

Email Tisk PDF
Bozkovské dolomitové jeskyně  

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné jeskyně, které jsou zpřístupněny na severu Čech. Bohatá krápníková výzdoba a největší podzemní jezero v Čechách je jistě důvodem k návštěvě. Více na www.bozkovske-jeskyne.cz . Vzdálenost od Pasek je 16 km.

Jizerka "Je-li hora Smrk králem Jizerských hor, je stará dřevařská a sklářská osada Jizerka jejich královnou." (Průvodce Jizerské hory, nakladatelství S&D). Při cestě na Jizerku nezapoměňte navštívit Muzeum Jizerských hor, ve kterém se dozvíte spoustu zajímavostí ze života Jizerských hor. Neměli byste minout ani naučnou stezku Bukovec-Jizerka-rašeliniště Jizery, která seznamuje návštěvníky s rozmanitostí a bohatsvím jizerskohorské přírody. Víte, že v roce 2009 byla na Jizerce vyhlášena rezervace tmy ? Vzdálenost od Pasek je 18 km.
Poniklá

Obec v údolí Ponikelského potoka v podhůří Krkonoš.Obec je známá tkalcovstvím a výrobou skleněné bižuterie. 
K přírodním zajímavostem patří podzemní krasový útvar s dosavadní délkou chodeb 250 m, jeskyní, krápníkovou výzdobou a jezírkem. Jeskyně je registrovaným zimovištěm netopýrů. Veřejnosti není přístupná. V rámci návštěvy Poniklé se můžete seznámit s tradiční výrobou vánočních perličkových ozdob při exkurzi ve firmě Rautis.  

 


Na stránce se pracuje

 

 

 

.

 

Úřední deska

SPRÁVA KRKONOŠSKÉHO...
Vyvěšeno:
3.7.2020

Obec Paseky nad Jize...
Vyvěšeno:
1.7.2020

Obec Paseky nad Jize...
Vyvěšeno:
29.6.2020

Obec Paseky nad Jize...
Vyvěšeno:
26.6.2020

Krajský úřad Liberec...
Vyvěšeno:
17.6.2020

Externí odkazy