Paseky nad Jizerou

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Mateřská škola

Email Tisk PDF

 

Mateřská škola v Pasekách nad Jizerou má již své padesátileté výročí založení za sebou. Sídlí ve vilce č.p. 264 v dolní části obce.  Ke svým aktivitám využívá také přilehlou oplocenou zahradu s altánem, houpačkami a průlezkami.

Jedná se o jednotřídní zařízení rodinného typu s maximální kapacitou 20 dětí. Přijímány jsou děti od 2 do 7  let z Pasek a blízkého okolí.

Škola pracuje podle školního vzdělávacího programu: „ Pojeď s námi kolem světa“, který je zpracován v souladu s RVP. Provází děti  po celý rok událostmi a svátky v místě bydliště, ukazuje i život za hranicemi. Učí poznávat přírodu, lidi a vše, co je obklopuje. Rozvíjí jejich myšlení, chápání, paměť, empatii, mezilidské vztahy, zvídavost a zájem o svět kolem nich, tvořivost a kreativitu.

Naplňovat tyto cíle pomáhají výlety a exkurze do blízkého i vzdálenějšího okolí, divadelní představení, lyžařský i plavecký kurz.

Soutěživé hry – indiánská stopovaná a sportovní pětiboj, dále výpravy ke krmelci, maškarní bál a rej duchů jako připomínka Halloween. Skupinové práce pomáhají  naučit se spolupracovat s ostatními – od  výroby nejrůznějších výukových plakátů, výkresů a výrobků ( třeba pletení housek, zdobení perníků) , až po nacvičení společné besídky, která je vždy výsledkem snažení se všech.

Foto ze života mateřské školy na  http://fotozpasek.rajce.idnes.cz/ .

 

Úřední deska

Obec Paseky nad Jize...
Vyvěšeno:
14.8.2020

Exekutorský úřad Pra...
Vyvěšeno:
6.8.2020

Obec Paseky nad Jize...
Vyvěšeno:
29.7.2020

Krajská hygienická s...
Vyvěšeno:
22.7.2020

Obec Paseky nad Jize...
Vyvěšeno:
26.6.2020

Externí odkazy